Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'in Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla tasarım kültürünü geliştirmek, tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, Türk tasarımcıları dünyaya tanıtmak ve tasarımın endüstriye kattığı değeri artırmak amacıyla düzenlediği Design Week Turkey, 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
“Tasarım Ötesi” ana temasını taşıyan etkinlik kapsamında 100'den fazla konuşmacı ve 150'nin üzerinde tasarımcı, 34 panel ve konferans ile 53 sergi ve atölye çalışmalarında sanayici, akademisyen ve öğrencilerle buluştu.
Organizasyon kapsamında Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri de sahiplerini buldu. Yerli ve yabancı tasarımcılardan oluşan seçici kurul, başvuru yapan 286 tasarımı değerlendirdi.13 kategoride, 8'i üstün, 36'sı iyi ve 18'i kavramsal ödül olmak üzere toplam 62 ödül dağıtıldı.
"Üstün Tasarım Ödülleri" kategorisinde üye firmalarımız Bürotime(Tosunoğulları), Orfis(Orçelik) ve Zivella tasarımları ile ödül almaya hak kazandı.
Ticaret Bakanı Sn. Ruhsar PEKCAN, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sn. İsmail GÜLLE ve İstanbul Valisi Sn. Ali YERLİKAYA eşliğinde kazanan tasarımların sahiplerine ödülleri takdim edildi.

 


 

OMSİAD ile iletişime geç