İstanbul Ticaret Odası (İTO) 71 No’ lu Mobilya Meslek Komitesi sektörel istişarelerde bulunmak üzere "Mobilya Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri “ başlıklı sektör toplantısını tüm meslek mensuplarının katılımına açık olarak 23 Şubat 2022 (bugün) gerçekleştirdi.
Oturum Başkanlığı 71 No’ lu Mobilya Meslek Komitesi Meclis Üyesi Sn. Ali Ekber ÖZKAN tarafından yapılan toplantıda, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib AVDAGİÇ ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekstil ve Ağaç Ürünleri Sanayi Daire Başkanı Sn. Ziynet Berna ORHAN tarafından yapılan açılış konuşması ardından MOSFED Y.K. Başkanı Sn. Ahmet GÜLEÇ, MODOKO Y.K. Başkanı ve Üyemiz Sn. Koray ÇALIŞKAN, Eyüp MODESA Y.K. Başkanı Sn. Ayhan SEKMEN, MOBSAD Y.K. Başkanı Sn. Nuri GÜRCAN, MOBDER Y.K. Başkanı Sn. Murat TUNÇ, MAKSDER Y.K. Başkanı Sn. Tekin ÇINAR, MOSDER Y.K. Başkanı Mustafa BALCI ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Ercan ATA konuşmalarını gerçekleştirdi. Sn. Ercan ATA konuşmasında 
sektörün önemli sorunlarından olan nitelikli ara eleman sorununa çözüm üreten ASO-Ankara Sanayi Odası iştiraki Mesleki Eğitim Kurumlarından  örnekler ile Türkiye' nin ilk  Model Fabrikası hakkında bilgi verdi.
Sektör temsilcilerinin sorun ve çözüm önerileri dinlenerek toplantıya son verildi.
 

OMSİAD ile iletişime geç